Perşembe , Temmuz 18 2019
Anasayfa / Nitelikli Okullar / Aksaray’daki Nitelikli Okullar

Aksaray’daki Nitelikli Okullar

LGS ile birlikte nitelikli okullar tanımı da eğitim sistemimize girmiş oldu. Liseye geçiş sisteminde en büyük mücadele nitelikli liselere giriş için olacak. Nitelikli okullar donanımlı ve iyi yetişmiş bireyler yetiştirmek için MEB tarafından Türkiye çapında belirlenecek okul türüne verilen genel addır.

Bir öğrenci, LGS’ye göre herhangi bir sınava girmeden liseye geçiş yapmak istiyorsa direkt olarak evinin yakınındaki bir liseye yerleştirilmektedir. Eğer bir öğrenci, evinin yakınındaki liselerden hoşnut değilse ve daha iyi eğitim veren bir liseye gitmek istiyorsa, bir liseye geçiş sınavına tabi tutulmakta ve aldığı puanın ardından liseye geçiş sistemine göre, puanı yeterliyse o liseye yerleştirilmektedir.

Aksaray ilinde LGS sınavına girip yüksek puan alan öğrenciler aşağıdaki nitelikli okullardan birine, puan üstünlüğüne göre yerleştirilecektir.

Aksaray Nitelikli Okullar

image_pdfPDF Olarak Kaydetimage_printBu Sayfayı Yazdır

Hakkında Tarkan DOĞAN

Tarkan DOĞAN
Enes ALTUN, Celal Bayar Üniversite'si mezunu, eğitmen ve web işleri ile uğraşan bir kişidir. Eğitim konulu kitap ve yayınları takipe etmekte, makaleler kaleme almaktadır.

Kesinlikle Okumalısınız

Trabzon’daki Nitelikli Okullar

LGS ile birlikte nitelikli okullar tanımı da eğitim sistemimize girmiş oldu. Liseye geçiş sisteminde en …

2 sorular

  1. Avatar
    Ahmet Yıldırım

    Abdülhamit Han Fen Lisesini seçmeği düşünüyorum eğer puanım yeterse, hem evime yakın olduğu için kolay ulaşım da sağlaya bilirim.

  2. Avatar

    Keşke puanları da belirtilseydi daha kolay olurdu bizim için

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.