Salı , Eylül 17 2019
Anasayfa / Nitelikli Okullar / Mersin’deki Nitelikli Okullar

Mersin’deki Nitelikli Okullar

2017-2018 eğitim öğretim yılı ile birlikte, eğitim alanında önemli değişiklikler yapılırken, bu değişikliklerden biri de yeni liseye geçiş sistemi. Söz konusu sistemde tüm öğrenciler liseye geçiş konusunda adresine yakın olan liseyi tercih edebilecek. Peki bu durumda ise oldukça sağlan bir ilköğretim eğitimi almış olan ve lisede de son derece iyi bir eğitim veren öğrenciler ne yapacak? İşte tam da bu noktada Haziran ayında yapılacak olan sınav devreye girecek.

Tamamıyla isteğe bağlı olarak başvurulan bu sınavda öğrenciler, oldukça zorlu 90 soruyla karşı karşıya kalacak. Söz konusu 90 soru içerisinde ciddi başarı elde edebilmek adına bu sınava iyi bir şekilde hazırlanmak gerekirken, bu sınavdan iyi bir sırlama ve iyi bir başarı puanı elde eden öğrenciler, eğitim kalitesi diğer liselere göre yüksek olan nitelikli okullara yerleşecek.

Aşağıda Mersin ilinde yer alan nitelikli okul isimlerini ve tahmini lgs taban puanlarını bulabilirsiniz.

image_pdfPDF Olarak Kaydetimage_printBu Sayfayı Yazdır

Hakkında Tarkan DOĞAN

Tarkan DOĞAN
Enes ALTUN, Celal Bayar Üniversite'si mezunu, eğitmen ve web işleri ile uğraşan bir kişidir. Eğitim konulu kitap ve yayınları takipe etmekte, makaleler kaleme almaktadır.

Kesinlikle Okumalısınız

Van’daki Nitelikli Okullar

Liseye geçiş sistemi ile hayatımıza iki tür lise biçimi girdi diyebiliriz; nitelikli liseler ve diğerleri. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.