Pazar , Eylül 15 2019
Anasayfa / Nitelikli Okullar / Tekirdağ’daki Nitelikli Okullar

Tekirdağ’daki Nitelikli Okullar

Liseye geçiş sisteminde okul türleri, niteliklerine göre ayrılmış durumda. Yani sistem içerisinde yine imam hatip, meslek, Anadolu, öğretmen ve benzeri ayrımlar olacak. Yeni sistemin en önemli avantajlarından biri, öğrenciler, bu liseler arasında seçim yapabilecek. Yani bir öğrenci puanı sadece imam hatip ya da meslek lisesine yetiyor diye o liseye gitmek zorunda kalmayacak. Adresine yakın olan liseler arasında seçim yaparak, istediği herhangi bir liseye kayıt olabilecek. TEOG yerine gelen sistem, sadece bazı okulların ayrıcalıklı olmasına ve sadece puanla tercih edilebilmesine olanak tanıyacak. Sınava da isteyen öğrenciler girebilirken, isteyenler adresine yakın okulu tercih ederek sınava girmeden liseye yerleşebilecek.

LGS puanı ile girilebilecek olan okullara nitelikli okullar denmektedir. Bu okullar, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanacak olup sayıları 600 ile 900 arası olacaktır. Aşağıda Tekirdağ ilindeki nitelikli okulları görebilirsiniz.

Tekirdağ Nitelikli Liseler

image_pdfPDF Olarak Kaydetimage_printBu Sayfayı Yazdır

Hakkında Tarkan DOĞAN

Tarkan DOĞAN
Enes ALTUN, Celal Bayar Üniversite'si mezunu, eğitmen ve web işleri ile uğraşan bir kişidir. Eğitim konulu kitap ve yayınları takipe etmekte, makaleler kaleme almaktadır.

Kesinlikle Okumalısınız

Van’daki Nitelikli Okullar

Liseye geçiş sistemi ile hayatımıza iki tür lise biçimi girdi diyebiliriz; nitelikli liseler ve diğerleri. …

1 Soru Var

  1. Avatar
    Oğuzhan Büyüktaş

    Kendimce bir kaç okul listeledim kafamda sınav sonuçlarına göre değerlendiricem

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.